Специјалниот "Fuyitan" водоотпорен слој на патот и мостот (FYT-1)

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Changshu
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  На  специјални " Fuyitan " водоотпорен слој  на патот и мостот (FYT-1)

  Во последниве години, на општинските градежни е процут, голем - скала крос - реката мост, слетувањето, вијадукт и автострада се изградени во голема количина, и многу проекти се донесе нов тип на пост - магацинот боење структура, како и челични шипки во палубата на мостот не биле подложени на анти - 'рѓа третман, особено на заедничките делови од леано - во - место конкретни слаби врски, ако истекување на мостот вода од површината и површината на патот не само што ќе ги кородираат на челик, влијае на патот површина, безбедноста на мостот и издржливост, да го оштети возилото и линија под мостот, и да влијае на убавината на градот. Затоа, во проектирање и изградба на мостот и површината на патот, потребно е да придаваат големо значење на хидроизолација на мостот и тротоарот.

  Пат и мост водоотпорен слој има свои посебни барања за изведба. Во согласност со дизајн барања, повторените прскање на 1-3 пати, се врши, и може да се прилагодат на карактеристиките на циклични товарење и компресија на палубата на мостот. Кога конкретни палубата на мост или тротоарот пукнатината е помала од 2 mm, водоотпорен слој треба да се деформира да се задоволат потребите на не-пукање, со цел да се обезбеди на барањата на водоотпорен ... Во исто време, водоотпорен слој има добра издржливост, на услугата живот е повеќе од 20 години, со користење на собна температура 15 ~ 90 , откако беше подложен на асфалт павер температура 150, не влијае на неговата долгорочна ефикасност.

  На водоотпорен слој се карактеризира со лепило сила, силна сила анти-стриже, добра водоотпорен имотот, и може да се прилагодат на соодветен износ на деформација, отпорност на топлина, отпорност на корозија и издржливост на база слој, и не ги содржи органски растворувач, не-токсични, не-запалив, една компонента може да биде ладно изградба на база на површината влажна, лесен за безбедност, може да се испрскаат или изгребани, водоотпорен, има добар квалитет и е лесно да се поправи.

  Главните технички индекси

  Стандард за производ имплементација: JT / T535-2004 водена асфалт-базирани водоотпорен слој за пат и мост

  项目

  Проект

  类型

  тип

  јас

  II

  外观

  изглед

  搅拌后为黑色或蓝褐色均质液体,搅拌棒上不粘附任何明显颗粒

  По мешање за црно или сино кафеава хомогена течност, очигледно нема честички се придржува до мешање прачка

  固体含量 %

  Содржина на цврсти материи%

  ≥43
  延伸性 mm

  продолжување mm

  无处理

  Не-обработка

  ≥5.5 ≥6.0
  处理后

  по ракување

  ≥3.5 ≥4.5
  柔韧性 ℃

  флексибилност ℃

  -15 ± 2 -20 ± 2
  无裂纹、断裂

  Crack-бесплатно

  耐热性 ℃

  Отпорност на топлина ℃

  140 ± 2 160 ± 2
  无流淌和滑动

  Нема проток и се лизга

  粘结性 MPa

  Бонд MPa

  ≥0.4
  不透水性

  непропустливост

  0.3MPa,30min不渗水

  0.3MPa, без продирање на 30 мин

  抗冻性 -20℃

  Антифриз-20 ℃

  20次不开裂

  20 пати за не-напукнување

  耐腐蚀性

  отпорност на корозија

  耐碱(20℃)

  Алкално отпор (20 ℃ )

  Ca (OH) 2中浸泡15天无异常

  Не абнормалност во Ca (OH) 2 за 15 дена

  耐盐水(20℃)

  Сол-отпорни (20 ℃)

  3%盐水中浸泡15天无异常

  Не постои абнормалност во 3% солена вода за 15 дена

  干燥性 25℃

  Сушење 25 ℃

  表干

  Табела багажникот

  ≤4h
  实干

  Крај на суво

  ≤12h
  高温抗剪(60℃) MPa

  Висока температура смолкнување (60 ℃) MPa

  0.16
  抗硌破及渗水(MPa)

  Отпорност на прскање и вода продирање (MPa)

  暴露轮碾试验(0.7MPa,100次)后,0.3MPa水压下不渗水

  тест изложеност тркало мелење (По 0.7MPa, 100 пати, вода продирање на вода под притисок 0.3MPa

  人工气候

  вештачки климатските

  加速 老化

  забрзано стареење

  外观

  изглед

  无滑动、流淌、滴落

  Не се лизга, проток, капка по капка

  纵向拉力保护率 %

  Надолжни повлече стапка заштита%

  ≥80
  低温柔度 ℃

  Ниска ℃ нежност

  -3 -10
  无裂纹

  Не-пукнатината

  Опсегот на употреба

  1. водоотпорен површина на пат и мост: специјално прилагодени на тротоарот палубата асфалт бетонски коловоз водоотпорен.

  2. водоотпорен покрив: На покривот или пукнатина отпорни својства, кои се лесно да се произведе пукнатини, се бара високи барања.

  3. Хидроизолација на подземни работи: бетон внатрешниот ѕид, кат, лифт јама, тунел, вода доказ надвор од гасоводот, итн

  4. отпорни на топлина и антикорозивна заштита: Се употребува за заштита од корозија на метални цевки и висока температура работилница на висока температура и на места во близина на отпорни на топлина барања за заштита од корозија на пареа цевка делови.

  градежни методи и мерки на претпазливост

  Ве молиме погледнете го методот на изградба и прашања кои бараат внимание на "Fuyitan" водоотпорен слој (FYT - 1) посветена на пат и мост

  Пакување, испорака и складирање

  1. 50 килограми пластика или железо кофа (со внатрешниот капак) пакување, 200kg железо барел и резервоарот автомобил.

  2. Температура на чување е 5 ~ 35 припаѓаат на општите хемиски производи, може да се транспортира од страна на не-опасни материи, избегнувајте сонце, дожд, замрзнување, да се спречи падот, оштетување кофа пакувањето.

  3. Бојата не е прекината во втората половина нормална температура на складирање.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !