Speciale "Fuyitan" shtresë i papërshkueshëm nga uji i rrugës dhe urës (FYT-1)

 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Changshu
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  The Special " Fuyitan " shtresë i papërshkueshëm nga uji  i rrugës dhe urës (FYT-1)

  Në vitet e fundit, ndërtimi komunale po lulëzon, në shkallë - shkallë ndër - urë lumi, mbikalimi, urë-rrugë dhe autostradë janë ndërtuar në një sasi të madhe, dhe shumë projekte të miratojë një lloj të ri të pas - strukturës ngjyrosje rafte, dhe shufrat e çelikut në kuvertë urë nuk kanë qenë subjekt i anti - trajtim ndryshk, sidomos pjesët e përbashkëta të hedhura - në - vend beton janë lidhje të dobëta, nëse rrjedhje ura e ujit nga sipërfaqja e rrugës në sipërfaqe dhe jo vetëm që do të prish pjatë çeliku, të ndikojë në rrugën sipërfaqe, siguria ura dhe qëndrueshmëri, dëmtojnë automjetin dhe linjë nën urë, dhe ndikojnë në bukurinë e qytetit. Prandaj, në projektimin dhe ndërtimin e urës dhe sipërfaqes rrugore, është e nevojshme të japim rëndësi të madhe për hidroizolimin e urës dhe trotuarit.

  Veshje Rruga dhe Ura papërshkueshëm nga uji ka kërkesat e performancës të veçanta. Sipas kërkesave të projektimit, spërkatje përsëritur nga 1-3 herë, është kryer, dhe mund të përshtatet me karakteristikat e ngarkimit ciklik dhe ngjeshja e kuvertë urë. Kur kuvertë konkrete urë ose crack trotuarit është më pak se 2 mm, veshja papërshkueshëm nga uji do të deformuar për të përmbushur nevojën e jo-plasaritje, në mënyrë që të sigurojë kërkesat e papërshkueshëm nga uji ... Në të njëjtën kohë, shtresa papërshkueshëm nga uji ka qëndrueshmëri të mirë, jeta e shërbimit është mbi 20 vjet, duke përdorur temperaturë të ambientit 15 ° C ~ 90 ° C , pasi u nënshtrohen asfaltojmë temperaturën konkrete duke i hapur 150, nuk ndikon në performancën e saj afatgjatë.

  Veshje i papërshkueshëm nga uji karakterizohet nga një forcë ngjitës, një forcë të fuqishme anti-qethje, një pronë të mirë i papërshkueshëm nga uji, dhe mund të përshtatet në një sasi të duhur të deformimit, rezistencë për ngrohje, rezistenca korrozioni dhe qëndrueshmëri të shtresës bazë, dhe nuk përmban organike tretës, jo-toksike, jo-djegshme, komponenti i vetëm mund të jetë ndërtimi i ftohtë në sipërfaqe bazë lagësht, i përshtatshëm për sigurinë, mund të jetë mbulua ose gërvishtem, i papërshkueshëm nga uji, ka cilësi të mirë dhe është e lehtë për të riparuar.

  Indekset kryesore teknike

  Standarde zbatimi i produktit: JT / T535-2004 Waterborne asfalt bazuar në shtresë i papërshkueshëm nga uji për rrugë dhe ura

  项目

  projekt

  类型

  lloj

  unë

  II

  外观

  shfaqje

  搅拌后为黑色或蓝褐色均质液体,搅拌棒上不粘附任何明显颗粒

  Pas nxitje për të zi ose blu lëng ngjyrë kafe homogjene, nuk ka grimca të dukshme janë të respektohen shufra nxitje

  固体含量 %

  Solids Përmbajtja%

  ≥43
  延伸性 mm

  mm extension

  无处理

  Non-përpunimit

  ≥5.5 ≥6.0
  处理后

  pas trajtimit

  ≥3.5 ≥4.5
  柔韧性 ℃

  fleksibiliteti ℃

  -15 ± 2 -20 ± 2
  无裂纹、断裂

  Crack-free

  耐热性 ℃

  rezistenca e ngrohjes ℃

  140 ± 2 160 ± 2
  无流淌和滑动

  Nuk ka rrjedhë dhe shqip

  粘结性 MPa

  lidhja MPa

  ≥0.4
  不透水性

  padepërtueshmëri

  0.3MPa,30min不渗水

  0.3MPa, nuk ka kullim në 30 min

  抗冻性 -20℃

  Antifriz-20 ℃

  20次不开裂

  20 herë për mos-plasaritje

  耐腐蚀性

  rezistenca korrozioni

  耐碱(20℃)

  Rezistencës alkali (20 ℃ )

  Ca (OH) 2中浸泡15天无异常

  No anomali në Ca (OH) 2 për 15 ditë

  耐盐水(20℃)

  Kripë-rezistente (20 ℃)

  3%盐水中浸泡15天无异常

  Nuk ka asnjë anomali në 3% ujë i kripur për 15 ditë

  干燥性 25℃

  Tharje 25 ℃

  表干

  Tabela trungu

  ≤4h
  实干

  aktuale të thatë

  ≤12h
  高温抗剪(60℃) MPa

  qethje temperaturë të lartë (60 ℃) MPa

  0.16
  抗硌破及渗水(MPa)

  Rezistenca ndaj shpërthyer dhe ujit kullim (MPa)

  暴露轮碾试验(0.7MPa,100次)后,0.3MPa水压下不渗水

  Testi Ekspozimi grihë (Pas 0.7MPa, 100 herë, Uji kullim në presionin e ujit 0.3MPa

  人工气候

  klima artificial

  加速 老化

  përshpejtuar plakjen

  外观

  shfaqje

  无滑动、流淌、滴落

  Jo gabim, rrjedhë, pikoj

  纵向拉力保护率 %

  tërheqja gjatësore Shkalla e mbrojtjes%

  ≥80
  低温柔度 ℃

  ndjeshmëri të ulët ℃

  -3 -10
  无裂纹

  Non-plas

  Fusha e përdorimit të

  1. Sipërfaqja papërshkueshëm nga uji i rrugës dhe urës: përshtatur posaçërisht për trotuar asfalt kuvertë konkrete trotuar i papërshkueshëm nga uji.

  2. Kulmi i papërshkueshëm nga uji: Për çati ose plas pronat rezistente që janë të lehtë për të prodhuar të çara, kërkesat e larta janë të nevojshme.

  3. Hidroizolim i punimeve nëntokësore: mur betoni brendshme, dysheme, gropë ashensor, tuneli, prova e ujit jashtë tubacionit, etj

  4. ngrohje-rezistente dhe mbrojtje anti-korrozioni: Ajo është përdorur për mbrojtjen korrozioni e tuba metalike dhe punëtori temperaturë të lartë në temperaturë të lartë dhe në vende në afërsi të ngrohjes-rezistente kërkesat Mbrojtja nga korrozioni e pjesëve tub me avull.

  metodat e ndërtimit dhe masat paraprake

  Ju lutem referojuni metodës së ndërtimit dhe çështjeve që kanë nevojë për vëmendjen e "Fuyitan" shtresë i papërshkueshëm nga uji (FYT - 1) i dedikuar për rrugë dhe ura

  Paketimi, ofrimit dhe magazinimit

  1. plastike 50 kg ose kovë hekuri (me mbulesë e brendshme) paketim, 200 kg fuçi hekuri dhe makina tank.

  2. Temperatura Storage është 5 ~ 35 përket produkteve të përgjithshme kimike, mund të transportohen me anë të mallrave jo-të rrezikshme, për të shmangur diellin, shiun, ngrijë, parandaluar bien, dëmtojnë kovë paketimit.

  3. Paint nuk është thyer në gjysmën e dytë të temperaturës magazinimit standarde.


 • Previous:
 • Vazhdim:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Related Products

  WhatsApp Online Chat !